Darłowskie Centrum Wolontariatu

Seniorzy i młodzież razem się uczą, bawią i odpoczywają bo swoją salę wiejską mają.

Stowarzyszenie Łętowska Dolina

95,24% 6 000,00zł 1933d 6h 0

Celem głównym jest integracja mieszkańców i ich aktywizacja poprzez wspólną organizację warsztatów i biesiady w sali wiejskiej.
Cel główny osiągniemy poprzez realizację następujących celów szczegółowych;
1) Integracja młodzieży szkolnej i ludzi po 50-ce poprzez organizację wspólnych warsztatów
tematycznych na sali wiejskiej, organizacja spotkania integracyjnego na boisku,
2) Założenie kółka tanecznego na sali wiejskiej. Wykupienie lekcji nauki tańca w profesjonalnej szkole tańca oraz strojów dla powstałego zespołu.
3) Wspólne przygotowanie Biesiady dla Seniora, wystawy fotograficznej z przebiegu projektu i prac wykonanych na warsztatach.

 

Plakat z informacją.

Warsztaty bibułkarstwa

Zapraszamy do Łętowa na warsztaty bibułkarstwa w dniu 28.09.2014 r. na godz.16.00

 

zobacz więcej ...

 

Zacynamy naukę

Tańczymy

Pierwsze spotkanie w szkole tańca Magnetica w Sławnie. Instruktorem jest p. Agata Ludwikowska. Dziewczyny postanowiły tańczyć hip-hop. Zgłosiło się ich aż 12. W projekcie przewidzieliśmy udział 8, ale po dogadaniu się z właścicielką można było przyjąć wszystkie chętne. Martynka i Natalka wyraziły chęć uczenia młodsze dzieci na sali wiejskiej tego co nauczą się w Magnetice.

 

zobacz więcej ...

 

WARSZTATY SZYDEŁKOWE

Dnia 21 sierpnia odbyły się warsztaty szydełkowania.Uczestniczyło w nich około 20 osób. Zajęcia prowadziła p. Czesia Gabrych. Panie przypominały sobie jak to się robiło kiedyś, ponieważ żadna z nich już teraz nie szydełkuje. Powspominały jak to kiedyś w zimowe wieczory robiły czapki i serwetki i że każda na dnie szuflady ma jakieś robótki. Młodzież przyglądałasię i próbowała swoich sił. Okazało się ,że wbrew pozorom te oczka łańcuszka jakoś nie chcą wychodzić. Dzisiaj na szydełku robi się bransoletki z gumek i w tym dziewczyny są biegłe. Postanowiły nauczyć tej sztuki seniorki. Powstało trochę gotowych wyrobów, które wykorzystamy robiąc wystawę ze wszystkich warsztatów.

Zajęcia przebiegały w miłej i przyjemnej atmosferze. Następne ...

 

zobacz więcej ...

 

Pierwsze spotkanie młodych uczestników i ich rodziców

03.08.2014 odbyło się pierwsze spotkanie chętnych do zespołu tanecznego i ich rodziców. Początkowo zgłosiło się 8 osób w wieku 8-15. Rodzice wyrazili zgodę na dowożenie swoich dzieci do szkoły tańca "MagnetiCa" w Sławnie na swój koszt. Dziewczyny postanowily, że będą tańczyć hip-hop bo lubią taką muzykę. Miały się zastanowić nad nazwą zespołu i maskotką. Pierwsza lekcja już we wrześniu.

 

zobacz więcej ...

 

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce